
Het is aangenaam wonen in Diepenbeek. Onze gemeente groeit sterker dan het provinciaal gemiddelde. Dit komt ondermeer door de excelente ligging tussen en de vlotte verbinding met de steden Hasselt en Genk. Ook wordt Diepenbeek doorkruist door de E313 met het afrittencomplex 30 waardoor vlotte verbindingen buiten de provincie gemakkelijk zijn.
Al deze factoren maakt het wonen in Diepenbeek aantrekkelijk en omwille van het landelijk karakter, ook aangenaam. Om aan de vraag te voldoen worden extra bouwmogelijkheden voorzien in en rond het centrum. Op geregelde tijdstippen verkoopt het gemeentebestuur dan ook betaalbare bouwpercelen en worden nieuwe verkavelingen ontwikkeld. Ook de privésector investeert in de gemeente zodat het aanbod aan de vraag kan voldoen.
Het gemeentelijk ruimtelijk structuurplan geeft een lange termijnvisie over de ontwikkeling van de gemeente. Belangrijk hierin is dat het gemeentebestuur ernaar streeft om een aangenaam woonklimaat te creëren, met een hoog voorzieningenniveau en een vlot en veilig (openbaar) vervoersnetwerk, het behoud en versterking van de open ruimte (natuur, bos,...), een gedifferentieerd woonbeleid voor elke doelgroep en het creëren van ruimte om te ondernemen.